Samsung Galaxy A53 5G – jakie jego cechy sprawiają, że to dobry telefon do gier?

Obecnie nasze telefony z narzędzi przeznaczonych typowo do komunikacji, przekształciły się w urządzenia dobre praktycznie do wszystkiego. Coraz częściej na nich pracujemy, oglądamy filmy czy nawet gramy w gry. Dzisiaj zajmiemy się nieco szerzej tą ostatnią kwestią i na przykładzie Samsunga Galaxy A53 5G pokażemy, jakie cechy powinien mieć telefon dla graczy. Jeśli właśnie poszukujesz swojego wymarzonego telefonu do gier – zapraszamy do przeczytania tego artykułu!

Samsung Galaxy A53 – przedstawiciel rodziny Galaxy A

Samsung Galaxy A53 to jeden z modeli z serii Galaxy A i posiada wszystko, do czego zdążył nas przyzwyczaić producent w tych modelach. To telefon z dużą pamięcią, pokaźnym wyświetlaczem i w opłacalnej cenie, jednak jak sprawdzi się w gamingu?

Do tej kwestii przejdziemy za chwilę. Powiedzmy najpierw parę ogólnych słów o tym telefonie. Będziemy mogli podziwiać wyświetlaną przez niego treść na ekranie SuperAMOLED o przekątnej 6,5 cala i odświeżaniu na poziomie 120 Herców. Pod względem podzespołów również nie możemy znaleźć słabych punktów – sercem telefonu jest ośmiordzeniowy procesor wspomagany przez 6GB pamięci RAM. Nie zabrakło tutaj także obowiązkowego obecnie modułu 5G czy cech przeważnie dostępnych w smartfonach z wyższej półki cenowej, takich jak wodoodporność.

Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów z całą pewnością Samsung Galaxy A53 5G będzie bardzo dobrym wyborem na co dzień. Jego używanie ułatwi nam codzienne zadania i będziemy mogli szybko sprawdzić coś w internecie czy wykonać połączenie bez obaw o jakieś frustrujące przycięcia. Czy jednak to, co może zaoferować nam ten model, sprawi, że będzie on dobrym wyborem dla kogoś, kto chce mieć odpowiedni telefon dla graczy?

Telefon do gier – płynność i precyzja

Każdy gracz bardzo docenia płynność w działaniu swoich ulubionych tytułów gier. Nie ma przecież nic gorszego od sytuacji, kiedy niewystarczający sprzęt utrudnia nam rozgrywkę, sprawiając, że ta cały czas się zawiesza. W takich warunkach trudno mówić o graniu rekreacyjnym, co dopiero o streamowaniu swojej rozgrywki czy przygotowywaniu się do zawodów e-sportowych. W przypadku Samsung Galaxy A53 5G nie musimy się o to martwić, o czym świadczy już sam jego ekran.

Jest duży i oferuje żywe kolory, ale nie to jest jego najważniejszą cechą z punktu widzenia gracza. Jest nią odświeżanie ekranu na poziomie 120Hz. Czy to dobry wynik? Jak najbardziej, gdyż nierzadko nie są w stanie zaoferować go monitory sygnowane jako idealne do gier. Tak częste zmienianie treści na wyświetlaczu sprawi, że każda wyświetlona gra będzie wyglądała niesamowicie płynnie, natomiast my będziemy mogli się w niej zatopić bez wytrącania z uwagi ścinkami telefonu.

Samsung Galaxy A53 5G to także telefon z dużą pamięcią, co, jak się okazuje, ma znaczenie nie tylko wtedy, kiedy będziemy chcieli zmieścić na nim sporo gier. Przyda się to także do obsługi pamięci RAM, która w momencie, kiedy wyczuje, że potrzebna jest jej lepsza wydajność, zaczyna wykorzystywać w tym celu pamięć trwałą telefonu. Ten zabieg to pewność, że wydajność w grach będzie mogła zawsze stać na właściwym poziomie.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska