Dla kogo monitor 27 cali będzie idealnym wyborem?

Wybierając nowy monitor, pod uwagę bierzemy kilka różnych czynników. Interesują nas zarówno parametry urządzenia, jego cena, jak i wielkość. W przypadku ostatniego punktu wiele będzie zależało od tego, gdzie będziemy korzystać z takiego monitora. Jak wybrać, aby mieć pewność, że nie będzie ani za duży, ani zbyt mały? Jednym z częściej polecanych modeli jest właśnie monitor 27 cali.

Czym wyróżnia się monitor 27 cali?

Chociaż na bardzo dużym ekranie możemy zobaczyć więcej szczegółów, to musimy pamiętać, że w przypadku monitora znajdujemy się tak naprawdę w mniejszej odległości od ekranu niż w przypadku telewizora. Rozmiar monitora nie będzie więc miał aż tak dużego znaczenia, jak inne jego parametry.

Mówi się, że monitor 27 cali powinien idealnie sprawdzić się zarówno na domowym biurku, jak i tym w biurze. Dodatkowo jest to w zupełności wystarczający rozmiar, aby dostrzec na ekranie najważniejsze detale. Warto jednak pamiętać o tym, aby zwrócić również uwagę na samą rozdzielczość.

Jakie inne zalety powinien mieć wysokiej jakości monitor?

Jeżeli monitor 27” wydaje się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, koniecznie sprawdź, czego jeszcze możesz oczekiwać od urządzenia tego rodzaju. Doskonałym przykładem może być tutaj wariant od marki Samsung, czyli Odyssey 27 cali, a konkretnie model G7.

Zarówno dla graczy, jak i dla osób zajmujących się grafiką, kluczowy jest wybór monitora, który posiada szybką matrycę z krótkim czasem reakcji – wynoszącym 1 ms. W ten sposób możemy mieć pewność, że wyświetlany obraz będzie nie tylko płynny, ale zaskoczy nas również wysoką jakością i widocznością szczegółów.

Podczas wyboru monitora, który ma stanąć na biurku w pracy czy w domu, dobrze również zwrócić uwagę na wizualny aspekt oraz inne dodatki. W przypadku omawianego modelu należy wspomnieć o ruchomym panelu oświetleniowym, który znajduje się z tyłu monitora. Do wyboru mamy aż pięć różnych trybów podświetlenia.

Poznaj Samsung Odyssey 27″ – model G7

Wspomniany już monitor 27″ od marki Samsung to nie tylko szybka matryca QLED z odświeżaniem 240Hz i czasem reakcji 1/ms, ale również gwarancja płynnego obrazu dzięki G-Sync i FreeSync Premium PRO. Wybierając Samsung Odyssey 27″, możemy mieć pewność, że doskonale uzupełni on stanowisko gamingowe.

Krystalicznie czysty obraz zapewnia gęstość pikseli nawet 1,7-krotnie większa niż w przypadku Full HD – w Odyssey G7 jest to rozdzielczość WQHD (1440p) . Na uwagę zasługuje również zakrzywienie ekranu wynoszące 1000R. To właśnie ono sprawia, że obraz dopasowany jest do naturalnej krzywizny ludzkiego oka.

Model Odyssey 27 cali od marki Samsung zapewnia niski input lag na poziomie 2 ms. Kolory zostały doskonale odwzorowane, dzięki czemu obraz staje się jeszcze bardziej rzeczywisty i wciągający. Dodatkowo technologia HDR600 podnosi poziom kontrastu uwypuklając czerń i biel. Nawet w scenach o niskim poziomie oświetlenia każdy szczegół jest doskonale widoczny.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.