Recenzja bezprzewodowego zestawu słuchawkowego Razer Barracuda Pro Wireless Gaming Headset

Najnowszy zestaw słuchawkowy klasy premium firmy Razer żongluje wieloma urządzeniami, brzmi znakomicie i ma całkiem niezłą aktywną redukcję szumów. Jednak jego nijaka plastikowa powłoka zbiera smugi po palcach i nie wygląda szczególnie dobrze jak na urządzenie za 250 dolarów.

Krawędź doskonałości – Razer Barracuda Pro Wireless Gaming Headset

Plusy korzystania z Razer Barracuda Pro

  • Doskonały dźwięk i komfort
  • Ładne, sztywne etui w zestawie
  • Dobrze radzi sobie z obsługą wielu urządzeń
  • Bardzo dobra żywotność baterii

Wady bezprzewodowych słuchawek od Razer

  • Nijaka, podatna na smugi plastikowa konstrukcja
  • Brak chowanego/odłączanego mikrofonu
  • Brak trybu analogowego

Jeśli zamierzasz wydać setki na zestaw słuchawkowy do gier, istnieje duża szansa, że możesz chcieć używać go z więcej niż jednym urządzeniem, a także dla rzeczy niezwiązanych z grami, takich jak spotkania w pracy, dalekie podróże i codzienne dojazdy. Wydaje się, że wielu producentów zestawów słuchawkowych zdało sobie z tego sprawę w ostatnim czasie, z Corsair, Epos, a ostatnio SteelSeries wydając bezprzewodowe zestawy słuchawkowe, które mogą łączyć się z telefonem i PC lub konsolą w tym samym czasie, oferując jednocześnie aktywną redukcję szumów, aby pomóc odciąć się od okropności świata poza głową.

Razer Barracuda Pro Wireless Gaming Headset – doskonałość za 250 dolarów

Razer’s Barracuda Pro jest najnowszą ofertą w tym królestwie do-it-all urządzeń audio dążąc do miejsca na naszej liście najlepszych zestawów słuchawkowych dla graczy. I przekreślając trend dla firmy często znanej z drogiego, podświetlanego RGB sprzętu, Barracuda Pro jest zarówno niedopowiedziana w swojej czarnej, plastikowej powłoce, jak i jedną z najmniej kosztownych opcji, które testowaliśmy w tym zestawie słuchawkowym do gier spotykającym się z lifestylowym audio realm, na poziomie 249,99 dolarów. Brzmi również świetnie (dzięki 50mm „biocelulozowym” przetwornikom), był całkiem wygodny podczas wielogodzinnego użytkowania podczas naszych testów i zawiera ładny sztywny futerał do zabrania Pro w podróż. Firma ocenia również, że słuchawki wytrzymają 40 godzin pracy na baterii.

Niestety plastik w słuchawkach od Razera

Jakie są więc minusy? Przede wszystkim jest to konstrukcja i plastikowa budowa. Nie ma też chowanego/zdejmowanego mikrofonu, co może odstraszyć niektórych graczy. Chociaż szczerze mówiąc, para zintegrowanych mikrofonów formowania wiązki pracował dobrze dla mnie w połączeniach, spotkań i gier. Jeśli potrzebujesz premium voice pickup dla swoich gier i sesji streamingowych, możesz chcieć rozważyć jeden z najlepszych mikrofonów do gier, które testowaliśmy.

Razer Barracuda Pro Wireless Gaming Headset – na co dzień i do grania

Mimo to, bez mikrofonu na wysięgniku lub jakiejkolwiek prawdziwej krawędzi lub ekscytacji w swoim projekcie, Barracuda Pro czuje się bardziej jak zestaw słuchawkowy po pierwsze i urządzenie do gier po drugie – co jest w porządku. Ale konkurenci tacy jak SteelSeries Arctis Nova Pro odwracają ten scenariusz, a więc mogą być lepszym dopasowaniem dla niektórych.

I podczas gdy redukcja szumów w zestawie słuchawkowym Razer jest dobra (znalazłem ją na równi z moimi Sennheiser Momentum 3s), Sony i Bose nadal wykonują lepszą pracę blokując szumy i drony świata zewnętrznego.