Dysk przenośny 1 TB. Czym jest pSSD i do czego może się przydać?

Gromadzimy ogromne ilości danych. Bez znaczenia, czy kolekcjonujemy płyty ulubionych zespołów, seriale z epoki, czy pracujemy nad złożonymi projektami, zawsze będzie potrzebne miejsce, aby te dane przechować. Jeśli priorytetem jest bezpieczeństwo, nie można tego lekceważyć i warto wyposażyć się w dysk pSSD o pojemności co najmniej 1 TB. Co to takiego i czy może być alternatywą dla tzw. chmury?

Dysk pSSD – co to takiego?

W największym skrócie, pSSD to „portable SSD”, czyli przenośny dysk twardy wykonany w technologii SSD. W porównaniu do dysków HDD, dyski SSD są zdecydowanie szybsze, wytrzymalsze i bezpieczniejsze. Przykładowo, dysk przenośny Samsung SSD T7 Shield to propozycja dla tych, którzy często podróżują i potrzebują dysku bardzo wytrzymałego, potrafiącego znieść bardzo wiele. Kurz, piasek, zachlapanie wodą – jeśli dysk ma być narażony na takie warunki, powinien być odpowiednio wzmocniony. Nowoczesna gumowa obudowa z technologią Dynamic Thermal Guard kontroluje temperaturę urządzenia, gwarantując wydajność nawet, gdy pracujesz nad ogromnymi projektami „pod chmurką”. Poza tym model T7 Shield łączy w sobie technologię USB 3.2 Gen 2 i PCIe NVMe, zapewniając prędkości sekwencyjnego odczytu/zapisu wynoszące odpowiednio 1050/1000 MB/s. To sprawia, że dysk przenośny 1 TB pSSD będzie idealnym wyborem dla aktywnych!

Szybki, poręczny i elegancki dysk kieszonkowy

Pojemność 1 TB albo i więcej w kieszeni spodni lub w małej torebce? Nawet najbardziej pojemne pamięci USB nie oferują takiej pojemności, o prędkości zapisu i odczytu nie wspominając. Jasne, popularne pendrive’y są mniejsze i lżejsze, ale nie oferują takiej pojemności i prędkości zapisu. Poza tym dyski Samsung z serii T7 oferują elegancki, minimalistyczny wygląd w trzech wersjach kolorystycznych – niebieskiej, czerwonej i szarej – oraz rewelacyjne transfery danych.

Sekwencyjny odczyt z prędkością do 1050 MB/s oraz sekwencyjny zapis danych do 1000 MB/s pozwalają w błyskawiczny sposób operować wszystkimi plikami bez względu na to, czy kopiujesz z komputera ważne dokumenty, projekty do pracy, czy multimedia, by zająć czas podczas długiej podróży. Nie musisz się również martwić o bezpieczeństwo danych, bowiem dysk pSSD oferuje kilka poziomów ochrony. Z jednej strony dane można zabezpieczyć hasłem szyfrowanym przy pomocy AES 256-bit, z drugiej strony chroni je mocny, metalowy korpus. Jeszcze więcej? W modelu T7 Touch możesz skorzystać z zabezpieczenia danych odciskiem palca. Tak, to prawdziwie osobisty, przenośny dysk pSSD!

 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.