Stare gry: Bugs Bunny & Taz: Timebusters, czyli podróż po czterech epokach filmów rysunkowych

Niemal każdy zna Królika Bugsa i Diabła Tasmańskiego. W tej pełnej humoru grze platformowej 3D można na nowo powrócić do czasów dzieciństwa i wziąć udział w niezapomnianych przygodach.

Fabuła gry Bugs Bunny & Taz: Timebusters

Kaczor Duffy znany jest ze swojego lekkomyślnego podejścia nawet do najważniejszych kwestii. Nie powinno w takim razie dziwić, że to właśnie on upuścił regulator czasu i wylądował w dalekiej przeszłości razem z kosztownym klejnotem stanowiącym rdzeń urządzenia. To z kolei doprowadziło do licznych komplikacji. Tym bardziej że drogocenny kamień gdzieś zaginął. Teraz Królik Buggs i Diabeł Tasmański muszą wyruszyć w fascynującą podróż po czterech różnych epokach, w których spotkają rozmaitych bohaterów popularnych kreskówek. Więcej w temacie fabuły gry, a nawet filmiki wideo można znaleźć na blogu Centrum Gry.

Mechanika rozgrywki

Gra Bugs Bunny & Taz: Timebusters to wciągająca platformówka 3D i jedna z niewielu produkcji umożliwiających eksplorację światów znanych z popularnych kreskówek. Podczas rozgrywki gracz ma możliwość sterowania Królikiem Bugsem lub Diabłem tasmańskim, a także eksplorację wspaniałych i dość bogatych lokacji.

Tytuł oferuje możliwość przejścia 30 różnorodnych poziomów, które w znacznej mierze skupiają się na wyścigach, grach i zabawach sportowych, a także walkach z bossami wieńczących każdą epokę.

Gracze będą podróżować przez cztery epoki, które związane są z filmami animowanymi:

  • The Viking Era
  • The Arabian Nights
  • Transylvania
  • The Aztec Era

Istnieje możliwość sterowania naprzemiennie obiema postaciami, a wybór zależny jest od zadań czekających na wykonanie. Interesujące są również synergie pomiędzy bohaterami. Diabeł Tasmański w niektórych miejscach może wykopać dziury, a Królik Bugs jest zdolny w nie wejść i zrobić tunel.

Uszaty bohater doskonale sprawdzi się w zadaniach stawiających na skoki oraz precyzje, a szalony Taz nie ma sobie równych w wyzwaniach siłowych lub wymagających zniszczenia.

Aspekty techniczne gry

Bugs Bunny & Taz: Timebusters jest platformową grą 3D z prostą, ale kolorową i przyjemną dla oka oprawą graficzną. Pozwala zwiedzać interesujące lokacje, takie jak świątynie Majów czy tajemnicze lasy, a wszędzie znajdą się rozmaite zadania do wykonania (takie, jak chociażby nauka gry na bębnach).

Kreskówkowy klimat gry słyszalny jest również w ścieżce dźwiękowej charakterystycznej dla produkcji z Królikiem Bugsem i Tazem. Dobrze komponuje się również spokojna, choć momentami nieco szalona muzyka, a także odgłosy środowiskowe.